menu

Lokalita

Staňte se součástí výjimečné lokality v oblíbených Jizerkách. Komplex horského bydlení se rozkládá na úbočí Bínova vrchu, v místech původního rekreačního areálu Skřivánek, vedle turisticky atraktivních Albrechtic v Jizerských horách. Ty jsou skvělým výchozím bodem a poskytují nespočet možností pro aktivní i pasivní dovolenou v přírodě.

Do resortu se dostanete nejrychleji autem. Cesta z Prahy vám zabere přibližně hodinu. Chystáte-li se na výlet vlakem nebo autobusem, můžete využít dopravní spojení z Jiřetína pod Bukovou, do něhož z resortu dojdete pohodlně pěšky asi za 15 minut.

Dopravní spojení:

  • autem (z Prahy cca 60 minut po dálnici D10)
  • vlakem (z Jiřetína pod Bukovou cca 20 minut pěšky)
  • autobusem (z Jiřetína nab Bukovou cca 20 minut pěšky)

Služby v docházkové vzdálenosti:

  • pošta (v Albrechticích v Jizerských horách)
  • potraviny (v Jiřetíně pod Bukovou, vedle Obecního úřadu)

Dělejte, co vás těší nejvíce

Nenechte si ujít Jizerky za žádného ročního období a přijeďte je sem plnohodnotně prožít, ať už dáváte přednost zimní nebo letní sezóně. Možnosti, jak trávit čas, jsou nekonečně pestré.

Nejblizší okolí resortu

Ačkoli je Resort pod Špičákem obklopený lesy, už v docházkové vzdálenosti na vás čekají turistické cíle a zajímavosti, které byste neměli minout.

Muzeum výroby dřevěných hraček v Jiřetíně (1 km)

Muzeum a dílna dřevěných hraček funguje v Jiřetíně pod Bukovou už více než sto let. Nachází se hned naproti železniční stanice a nabízí komentované ukázky výroby.

Bike & Ski areál Tanvaldský Špičák (2 km)

Jen pět minut jízdy k největšímu sportovnímu areálu v Jizerských horách, Tanvaldskému Špičáku. Dvě moderní čtyřsedačky, 4 vleky a 8 kilometrů sjezdovek se všemi stupni obtížnosti. V létě sem mnohé láká rozhledna a bikepark s půjčovnou kol pro rekreační i zdatné cyklisty. Kromě svého auta můžete pro přepravu do ski areálu využít také resortní shuttlebus.

Vyhlídka Finkův kámen (1,8 km)

Láká vás výhled na svahy Jizerských hor a Krkonoš? Udělejte si krátkou túru na skálu nad Smržovkou, kde se nachází vyhlídka Finkův kámen s tzv. Čertovou studánkou.

Zajímavá místa do 10 km od resortu

Dovolená v Jizerských horách může být odpočinková, dobrodružná, zábavná, aktivní, vzdělávací...
Nebo všechno dohromady. Vyberte si podle toho svůj výlet.