menu

Lyže & Saně

Lyžování a běžkování Jizerské hory proslavily – nebo přinejmenším přispěly k jejich popularitě. Možná se vám vybaví slavná Jizerská padesátka se startem v Bedřichově. Jizerská magistrála se svými 200 km patří mezi nejoblíbenější areály pro běh na lyžích a nabízí pro lyžaře přes 20 nástupních míst.

Lyzovani2v1
Ski aréna Jizerky

Ski aréna Jizerky

Zde si lyžaři přijdou na své. Lyžování v Jizerských horách zahrnuje tzv. Ski aréna Jizerky, která sdružuje lyžařské areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov s jednotným odbavovacím systémem. Užijete si zde až 17 km sjezdovek, dvacítku vleků a lanovek a za hezkého počasí také krásné výhledy do okolí, ať už z lanovky nebo rozhledny.

Více informací
Smržovka

Sáňkařská dráha Smržovka a vlek Filip

Chcete si udělat radost při sáňkování? V Jizerských horách se pobavíte při sáňkování ve Smržovce. Z Černé Studnice vede do Smržovky téměř čtyřkilometrová sáňkařská dráha. Pokud nemáte vlastní sáňky, můžete si je půjčit ve ski areálu Filip ve Smržovce nebo v restauraci na Černé Studnici.

Více informací
Padesátka

Jizerská padesátka

Populární Jizerská padesátka, běžecký závod s bohatou historií, využívá běžkařské trasy Jizerské magistrály. Absolvujte ji celou nebo si vyberte jeden z kratších úseků, např. Ze Smědavy do Bedřichova.

Více informací