menu

Poznávání

Liberecko je bohaté také na naučné a historické cíle. Návštěvu Muzea panenek ve Smržovce nebo Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou můžete zvolit třeba při špatném počasí. Nebo si udělejte odpolední procházku z resortu do kilometr vzdáleného Jiřetína pod Bukovou, kde je pro vás otevřeno Muzeum výroby dřevěných hraček. Výlet si zaslouží také ZOO Liberec, autem 35 minut cesty.

IQLandia

Aquapark, IQLANDIA a ZOO Liberec

Navštivte IQLandii v Liberci, moderní science centrum, kde vás budou věda a technika opravdu bavit. Žádné nudné expozice, ale interaktivní exponáty, které chytnou za srdce děti i dospělé. Spousta zábavy na vás čeká v ráji tobogánů, skluzavek a saun, v aquaparku Centrum Babylon. Příjemný čas si vychutnejte v liberecké ZOO.

Více informací
Muzeum skla

Muzeum skla a bižuterie

Jablonec nad Nisou je proslulý výrobou skla a bižuterie. Proto byste neměli minout zdejší muzeum s lákavými expozicemi a sbírkami. Přijďte se podívat na historické i moderní šperky, vánoční ozdoby nebo kolekce knoflíků.

Více informací
Muzeum hraček

Muzeum výroby dřevěných hraček

Víte, jak se vyrábějí dřevěné hračky? Poutavá interaktivní exkurze vás provede dlouholetou tradicí výroby dřevěných hraček v Jiřetíně pod Bukovou. Na kreativních dílnách si děti mohou vytvořit svou vlastní hračku a odnést si ji domů.

Více informací
Frydlant

Hrad a zámek Frýdlant

Nenechte si ujít krásný frýdlantský zámek, významnou českou památku s nejstarší expozicí ve střední Evropě. Od dubna do října můžete absolvovat jeden z prohlídkových okruhů, mezi něž patří i interaktivní prohlídka zámku pro děti.

Více informací
close