menu

Turistika

Turistické cíle v Jizerských horách uspokojí náročné sportovce i rodiny s dětmi. Na mnohá místa Jizerské magistrály se dostanete také s kočárkem. Součástí malebné osady Jizerka jsou skalní útvary, naučné stezky a rašeliniště, které spadají do národní přírodní rezervace a své kouzlo mají v každém ročním období.

Turistika2v1
Přehrady

Přehrady v Jizerských horách

Chcete-li vystřídat vrchy za plochy, zavítejte například k vodní nádrži Bedřichov, Mšenu v Jablonci či k protržené přehradě Desné. Po pěší túře přijde zchlazení a koupání vhod.

Více informací
Rozhledny

Rozhledny v Jizerkách

Pokud rádi zdoláváte kopce a díváte se na krajinu z výšky, pak jste v Jizerkách na správném místě. Kromě vrcholů, jako jsou Smrk, Jizera či Černá hora, můžete vystoupat na některou z rozhleden (Štěpánka, Kopanina, Slovanka). Výlet na Kopaninu si udělejte třeba z Malé Skály, malebné osady se skalními hrady a nespočtem možností k trávení volného času.

Více informací
Osada Jizerka

Osada Jizerka a Protržená přehrada

Jizerka představuje vynikající turistickou základnu, ať už plánujete krátkou procházku nebo náročnější túru na celý den. Vyrazte třeba na čedičový vrch Bukovec, dominantu celé Jizerky. Projděte si naučné stezky nebo zde vylezte na skály (Čertův kámen, Houba, Pytlácké kameny), ze kterých budete mít výhled na celou osadu a mnohem dál.

Více informací
close